Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi, Kıbrıs’ın İLK tüp bebek merkezi olmakla birlikte, TEK genetik laboratuvarına sahip, TEK uluslararası ödül sahibi, ve akademik kadro olarak doçentlik mertebesine ulaşmış kişilerden oluşan TEK merkezdir!

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi (Kıbrıs Tüp Bebek) Doç. Dr. Savaş ÖZYİĞİT öncülüğünde, 1998 yılında ilk kez yardımla üreme ve infertilite merkezi olarak başvurusunu yapmış, 2001 yılında tam donanımlı bir merkez olarak resmi açılışını yaparak faaliyete başlamıştır. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi; Kıbrıs’ın İLK Tüp Bebek Merkezi ünvanına sahiptir. Dünyanın bir çok ülkesinden çocuk sahibi olmak üzere başvuruda bulunup merkezimize tedaviye gelen aileler anne baba olmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

Doç. Dr.Savaş Özyiğit, uzman hekim kadrosu ile yıllara dayanan bilgi ve birikimlerini, en son teknik donanım ve ekipmanlarla buluşturarak hastalarına güvenli bir ortamda tedavi olmanın ayrıcalığını yaşatmayı amaç edinmiştir.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi, Kıbrıs’ta ve tüm Türklük dünyasında ilklerin öncüsü olan uygulama ve tedavileri ile tanınmaktadır. İLK donasyon nakli uygulaması, İLK Cinsiyet seçimi tedavisi, genetik laboratuvara sahip İLK Tüp Bebek merkezi, Microsort bebek cinsiyet seçimi yöntemi ile cinsiyet belirlemesi yapan İLK merkez, ISO sertifikalı İLK merkez olarak Kıbrıs’tan ve dünyanın birçok ülkesinden gelen çiftlere hizmet vermektedir. Web sitemizin genelinde, gerek merkezimiz hakkında, gerekse merkezimizin sunduğu tüp bebek ve infertilite tedavileri hakkında kapsamlı bilgiye ulaşacaksınız.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezinin Yeni Adresi Elite Hospital!

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi, yeni adresi olan Elite Hospital’de hizmet vermeye başlamıştır. Tüp Bebek tedavileri yanında, plastik cerrahi, kadın-doğum, iç hastalıkları, beslenme ve diyetetik, menopoz, medikal görüntüleme ve diğer alanlarında da hizmetlerimizden yararlanmak için Elite Hospital web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hekimler ve idari Kadro

Doç. Dr. Savaş Özyiğit

Tüp Bebek Bölüm Başkanı
Hastane Başhekimi

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Özyiğit

Klinik Embriyoloji Uzmanı
Hastane Yöneticisi

Yrd. Doç. Dr. İdil Aslan

Klinik Genetik Uzmanı
Laboratuvar Direktörü

Dr. Ali Alsahli

Pratisyen Hekim

Gönül Yiğit

Baş Hemşire

Laboratuvar Ekibi

Önsel Aktolga

Klinik Embriyolog
Embriyoloji Lab. Sorumlusu

Berk Karakuş

Klinik Embriyolog

Şenay Eriş

Klinik Biyokimya Uzmanı

Hasta Koordinasyon Ekibi

Hana Shashaa

Hasta Koordinatör Yöneticisi

Remziye Bali

Tüp Bebek Hemşiresi

Nuray Usku

Almanca Koordinatörü

Kelly Raissa Mpinganzima

Fransızca Koordinatörü

Sabina Jumayeva

Rusça Koordinatörü

Emel Polat

Ulaşım Koordinatörü

Ön Ofis ve Halkla İlişkiler Ekibi

Sevcan Ankut

Ön Ofis Müdürü

Ahmet Sovukkanlı

Ön Ofis

Ela Ankut

Ön Ofis

Funda Karadurak

Ön Ofis

Yıldıray Erden Sever

Ön Ofis

Asuman Atakan

Ön Ofis